Next
STATS
Transfer Centre 
Ki-Jana Hoever er glad til Shrewsbury i aften

HOEVER: VI ER VIRKELIG SPÆNDTE

Nyhed

  • Skrevet af Daniel Sichlau
    6 Måned(er) sidenKi-Jana Hoever og resten af truppen glæder sig til aftenens opgør mod Shrewsbury
Ki-Jana Hoever forventes at starte inde når Liverpool i aften tager imod Shrewsbury hjemme på Anfield.

Den unge hollænder fortæller til klubbens hjemmeside, at han er spændt.

“Alle er virkelig spændte på det. At vi kan spille hjemme på Anfield med alle de tilskuere og fansene. At vi kan vise hvad vi kan udrette som hold, gøre klubben stolt og vinde kampen. Vi skal bare fokusere på kampen og spille det bedste vi kan. Shrewsbury gav alt de kunne i det første opgør og troede stadig på det, selvom de var nede med 2-0. Det er godt for os at vide."

Hoever selv mener, at han er vokset med opgaven og er blevet en bedre spiller med tiden.

“Jeg er stadig den samme, men jeg er en smule stærkere, en smule større og og jeg synes jeg er en bedre spiller. Men selvfølgelig er der en masse ting jeg stadig kan gøre bedre og forbedre. Mentalt, men også fysisk. Jeg har gjort fremskridt. Det er godt."  

 

Kampen spilles 20.45 og sendes som lyd på klubbens LFC TV.

 

 

TAGS   ki-jana hoever  Flere nyheder
Bliv medlem fra bare 25,- og få en lang række fordele som Liverpool-fan

BLIV MEDLEM